CZYTANIE SPRAWOZDAŃ FINANSOWYCH

2. Zasady budowy sprawozdania finansowego

3. Omówienie poszczególnych pozycji sprawozdania finansowego

– bilans
– rachunek zysków i strat
– rachunek przepływów pieniężnych
– informacja dodatkowa

4. Analiza sprawozdania finansowego w ujęciu praktycznym

– wartości niematerialne i prawne
– środki trwałe
– zapasy
– należności
– zobowiązania
– inwestycje
– przychody i koszty
– środki pieniężne

5. Analiza wskaźnikowa

– rentowność
– płynność
– zadłużenie
– rotacja

6. Analiza finansowa w dobie pandemii COVID-19

7. Aktualne wyzwania w zakresie analizy i czytania sprawozdań finansowych

8. Czytanie sprawozdania z badania

9. Analiza sprawozdania skonsolidowanego

10. Specyfika analiza sprawozdania finansowego małej firmy

11. Pytania i odpowiedzi

SZKOLENIE ADRESOWANE JEST DO:

• właścicieli i menedżerów firm, którzy nie podsiadają wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości, albo odczuwają potrzebę ugruntowania i usystematyzowania tej wiedzy;
  • pracowników działów niefinansowych;
  • członków związków zawodowych, którzy chcą nabyć umiejętność rozumienia danych finansowych prezentowanych przez zarząd przedsiębiorstwa;
  • pracowników działów finansowych, którzy w swojej pracy zajmują się tylko wąskim fragmentem problematyki finansowej.
Piotr Rybicki

zawodowy członek rad nadzorczych, od ponad 20 lat związany z rynkiem kapitałowym. Aktywny członek rad nadzorczych i komitetów audytów w spółkach rodzinnych i prywatnych, notowanych na giełdzie papierów wartościowych, czy też z udziałem Skarbu Państwa oraz spółek komunalnych.

Praktyk zarządzania finansami.

Biegły rewident.

Członek Zespołu eksperckiego do spraw zwiększenia efektywności rad nadzorczych Komisji do spraw Reformy Nadzoru Właścicielskiego przy Ministerstwie Aktywów Państwowych. Członek stowarzyszeń i organizacji biznesowych, m.in. wieloletni wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Członek Kapituły Nagrody Dyrektor Finansowy Roku. Autor licznych publikacji, analiz branżowych i komentarzy medialnych z obszarów zarządzania, finansów, rachunkowości i nadzoru właścicielskiego. Wykładowca specjalistycznych kursów i szkoleń z finansów i rachunkowości, a także ekspert na kursach przygotowawczych do egzaminu na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Panelista kluczowych branżowych konferencji i spotkań biznesowych i związanych z rynkiem kapitałowym. Inicjator oraz współorganizator największego w Polsce projektu propagującego standardy właścicielskie – „Konferencja Rada Nadzorcza” i corocznego wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance”. Fundator i ekspert portalu NadzorKorporacyjny.pl.

19 czerwca 2024 r. – szkolenie online

Cena podstawowa 549.00 zł* + 23% VAT / osoba

Cena promocyjna 499.00 zł* + 23% VAT / osoba (cena dotyczy firm, które zgłoszą min. 3 osoby oraz firm, które uczestniczyły już w naszych szkoleniach).

* Cena uwzględnia: dostęp do platformy, udział w szkoleniu, konsultacje z prowadzącym, materiały szkoleniowe w wersji PDF, elektroniczny certyfikat ukończenia szkolenia.

Po dokonaniu rejestracji na szkolenie, wszystkie kwestie techniczne będą przesyłane mailowo. Warunkiem udziału w szkoleniu online jest dokonanie przedpłaty przed rozpoczęciem szkolenia (otrzymacie Państwo stosowny dokument).

Organizator nie bierze odpowiedzialności za problemy techniczne lub zerwane połączenie ze strony uczestnika szkolenia.

1. Zadbaj o dobre łącze internetowe, zwykle wystarcza to z sieci komórkowej lub domowej.
  3. Zadbaj o wygodne i wyciszone miejsce, inaczej hałasy będą rozpraszać Ciebie i innych.
  4. Sprawdź mikrofon i kamerę.

Świetne szkolenie, przeprowadzone profesjonalnie, wiedza przekazana w łatwy sposób, na przykładach. Szczerze polecam szkolenie.

Agnieszka - Bank Pekao S.A.

Wychodzę bogatszy w wiedzę. Szkolenie bardzo przydatne.

Józef - DENSO THERMAL SYSTEMS POLSKA Sp. z o.o.

Bardzo konkretnie i na temat. Super !

Izabela - KWE AB ENERGY POLSKA Sp. z o.o.